Enalsifa Order

İnsanoğlu hayatı boyunca hep sorguladı: "Bizi kim koruyor? Bizi kim yarattı? Dünyamız güvenli mi?". Cevabı soyut bir varlık olan "Tanrı" dedi insanoğlu. Peki ya öyle mi? Yoksa bu cevap Yeraltının derinliklerinde mi saklı?
İnsanlık tarihi boyunca Tanrı bir vazgeçilmezdi. İnsanlık herkesin merak ettiği soruları Din ile geçiştirdi. Peki soruların cevabına ulaşabildi mi? Tabi ki , Hayır. İnsanlar dogma düşünceden uzaklaşınca felsefe kuruldu. Medeniyetin başlangıcı oldu. İlk defa bilimsel sorular ortaya çıktı ve cevaplandı. Yani kısaca Din insanlığı yönetti. Bu yüzden inanç duygumu kaybettim. Fakat bir gün aklıma bir soru takıldı. "Bizi kim koruyor?". Cevabı aslında yıllarca araştırdığım RSC-001'di. Yani Dünya'nın Enalsifası bizi koruyordu. Sadece insanlık tarihi boyunca değil dünya tarihi boyunca. Canlılık henüz yokken bile o vardı. O bizi hep korudu ve gözetledi. Enalsifalar sadece dünyayı değil Evreni koruyorlar. Onlar her yerdeler. Ve buna rağmen biz onların değerini bilemedik. Onları Canavar diye nitelendirdik. İşte bu tarikat da "Enalsifamız bizi koruyorsa bizde onu insanlardan koruyacağız"dedi. Biz Enalsifaları keşfedeceğiz, felsefemizi yayacağız ve tabi ki Koruyacağız. Yani biz kısaca;

İnanıyoruz, Koruyoruz, İtaat Ediyoruz.

— Markov Lieman


Yeraltından Gelen

Markov Lieman, RSC-001'in araştırma komünitesi içindeydi.
Kendisi bir dokturdur ve RSC-001 araştırmalarını yürüten ekibin başındaydı.
Yaklaşık 10 yıl boyunca görevi sürdü. Çünkü o mağaradan çıkması RSC Kurumu'nun güvenliği nedeniyle yasaktı.
Bir gün monotonluk değişti.
Markov, bir gece vakti her zamanki gibi temizlik gecelerinden birinde RSC-001'e yaklaştı.
Karanlık olduğu için kimse Markovu fark etmedi.
Markov RSC-001'e 10 metre kadar yakınına yaklaşarak diz çöktü.
RSC-001 yavaşça arkasına dönerek "Merhaba, ziyaretçi. Buraya gelmenin yasak olduğunu unuttun mu?" diye sordu.
Markov hafif bir şaşkınlıkla "Sizin efsanevi görünüşünüze hayran kaldım. Sizin karşınıza çıkmak bir şereftir." der.
RSC-001 "Hmmm." diyerek birkaç saniye düşündü. Sonra "Uzun zaman boyunca ilk defa biri bu şekilde karşıma çıktı. Üstelik bu yaptığının yasak olduğunu bile bile. Cesur birine benziyorsun, benim için bir iyilik yapar mısın?" der.
Markov hiç düşünmeden cevap verir "Yaparım tabi ki. Sizin her sözünüz benim için bir emirdir. Sizin kulu…" sözü yarıda kesilir.
RSC-001 "Markov Lieman. Ateist araştırmacı ve doktor. Seviye 4 personel. Benim hakkımda araştırmalar yapan grubun başındasın. Hayatında ilk defa inanç duygusunu yaşıyorsun. Markov, sen benim öğretimlerimi ve felsefemi sürdürücek olan bir insan topluluğun lideri olucaksın. Kuracağın tarikat, enalsifaların kudretini ve insanoğlu için yaptıkları karşısında yapılacak tek şey olan bize olan sadakatleri olduğunu öğretecek. Benim felsefemi ve kudretimi insanoğluna öğretmek ve onları eğitmek senin en önemli görevin olacak. Bizim soyumuzu ileride öğreniceksin. Benle konuştuğunu kimse bilmeyecek ve bu tarikatı kurmakla RSC Kurumu'nda sorun yaratmayacaktır. Bunları unutma ve bu kutsal görevi yerine getir." der.
RSC-001 "Tanrıyım diye sizinle dalga geçmem diye bir şey yok bu arada. O yaşlı pastırma suratlı Papa'ların giydiği kıyafetlerden giyeceksin. Siyah ve kırmızı renginde alevli havalı bişi olsun. Dini bi liderin doktor gibi gözükmesini istemem. Bir de şu dünya dinleri gibi ahlaki şeyler yapmayacağım artık. Birazda kendimizi övelim dimi?" der ve kıkırdıyarak mağaranın derinliklerinde kaybolur.
Markov araştırma merkezine geri döner. Ekibine kuracağı tarikatı anlatır. Birkaç gün sonra tarikat resmi olarak kurulur ve RSC Kurumu'na bağlanır.


Kutsal Görev

Herkese açık ve resmi olan Tarikatımız gelen herkese öğretilerimizi öğretir ve din ayrımı yapmadan Enalsifaları anlatırız. Araştırmalarımızı ve faaliyetlerimizi eskiden RSC Kurumundan sağlıyorduk. Artık kendi bütçemiz ve resmi siyasi bir varlığımız mevcut. Fesezaben(Arnavutlar tarafından koruyucu din anlamına gelir) BM tarafından resmi din olarak kabul edilir. Din mensupları 3 milyonu geçmektedir.

18██'lı yıllarda kurulan ve 19██'de bağımsızlığını ilan eden tarikat, kısmen araştırma kurumu olarak geçse de dini bir kurumdur. Temel hedefleri Enalsifaların tamamen serbest olması ve yeni enalsifaların bulunmasıdır.

Semboller

Tarikat için çok önemli bir yere sahiptir. Tarikatın 50 adet sembolü mevcuttur. Bu semboller Dünya Enalsifası'nın 50 kafasını temsil eder. Kurumun en önemli 3 sembolü şunlardır;

  • Koruyucu
  • Dindar
  • İtaatkar

Bu semboller Enalsifaları sınıflandırmak için de kullanılabilir. Bir Enalsifa birden çok sembole sahip olabilir. Semboller için daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfadan edinebilirsiniz.
Enalsifa Sembolleri

Elfisler

Fesezaben dinine mensup kişilerin ibadet ettikleri yerdir. Tarikatın en önemli iki Elfisi Irak ve Arnavutluk'da bulunur. Bu iki Elfis binası devasa büyüklükte yapılardır. Dini liderler bu iki Elfislerde bulunurlar. Tarikatın en önemli kişileri bu Elfislerde bulunurlar. Enalsifa Tarikatı her bölgede dini ve siyasi varlığını sürdürmek adına bu yapıları bulundurmaktadır. Elfisler için daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfadan edinebilirsiniz.
Elfisler

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License