Filozof Kernez
RSC-LOGO

» Personel Dosyası «


Kernez

Robert Photon Kernez'in vesikalık fotoğraflarından biri

Personel Adı: Robert Photon Kernez

Kod Adı: Filozof Kernez

Meslek: Filozof

Personel Mesleği: RSC Filozoflar Kurulu

Mevcut Konum: ██████████ kenti, Mecklenburg-vorpommern eyaleti, Almanya

Bulunduğu Tesisler: Tesis-017, Tesis-023, Tesis-044, Tesis-006

Uzmanlık: Varlık felsefesi, Felsefe tarihi, [BİLGİ GİZLENMİŞTİR], Kuantum fiziği, [BİLGİ GİZLENMİŞTİR], Fizik, [BİLGİ GİZLENMİŞTİR], Matematik, Astronomi

Rütbe: Seviye 4

Profil: Filozof Kernez RSC Kurumu'nun en çok bilinen filozofudur. Kendisine filozof yerine doktor denilmesinden hoşlanmaz. Kernez realist bir filozoftur. Varlığın var olduğunu ve var olmayan ideaların da varlık olduğunu savunur. Yani idealist bir filozoftur. Diğer idealistlerin aksine ideaları ve varlıkları ayırmaz. Ona göre her varlık ideadır ve her idea varlıktır. Bu yüzden diğer idealistlerden ayrılır. Ayrıca ideaların aslında varlık olduğunu ispatlamak amacıyla Kernez Hipotezini tasarlamıştır. Kendi kitabı olan "Hiçlik ve Varlık" ile kendi felsefesini açıklamıştır. Ayrıca bu kitapta bilim ve felsefe arasında bağıntılar kurarak yeni düşüncelerini anlatmıştır. RSC'deki bazı doktorlar felsefenin eskide kaldığını bilime yönelmesi gerektiğini söylemişlerdir. Kernez bunu reddedip bilimin felsefe ile gelişeceğini savunmuştur. Kendisinin RSC'lerin araştırmalarında birçok yardımı bulunmuştur. Birçok RSC'de araştırmaları, ek dosyaları ve röportajları mevcuttur. Birkaç kez tesislerde transferleri olmuştur. Ayrıca Görünmez Destansı Arabanın kullanımını Kernez çözmüştür. Kullanım Kılavuzunu da Kernez yazmıştır. (Doktor Manyak hala kılavuzu okumamakta ısrar ediyor) Doktor Manyak ile ilişkisi tuhaftır. Kendisinden nefret ettiğini belirtse de birlikte en çok vakit geçirdiği personellerden biridir. Ayrıca Deneb ve XEBION ile de sık görüşür. Genelde çoğu personel ile arası iyidir. Doktor Göktuğ ile fikir ayrılıkları nedeniyle araları kötüdür. Bay Ralncz ile önemli felaketlerden birini durdurmuşlardır. Bay Ralncz ve XEBION ile fikir birlikteliği bulunduğu için sevdiği kişilerdendir. Ayrıca XEBION filozofları destekleyen tek AD'dir.

Arka Plan: Kernez 28 yaşında RSC Kurumuna Araştırmacı olarak katılmıştır. İlk olarak Tesis-023'de görev yapmıştır. RSC-025 ile ilgili birkaç rapor hazırlamıştır. Diğer doktorlara yardımcı olmuştur. Daha sonra RSC-026'yı araştırmış ve RSC-026 dosyasını yazıp AD'lere sunmuştur. RSC-026 ile ilgili yapılan araştırmalar Kernez'e iletilmektedir. RSC-026'dan sonra felsefesini geliştirmiştir. Ve Kurumun ilk Filozofu olmuştur. Sonra Tesis-044'e transfer olmuştur. Burada RSC-002 ve RSC-006 ile ilgili araştırmalar yapmıştır. Tesis-044'den RSC-006'yı araştırmak amacıyla Tesis-006'ya da gitmiştir. RSC-006'nın en önemli gelişmelerine Kernez imza atmıştır. Elektrik kutusunun işleyişini çözmüş, deneylerde de kayda değer ilerleme sağlamıştır. Patlama olayından önce Tesis-017'ye transfer olmuştur. Burada Görünmez Destansı Arabanın işleyişini çözmüştür. RSC-099 ile ilgili araştırmaları da burada gerçekleştirmiştir. Kernez hipotezini test etmek için önemli bir fırsatı da RSC-099 ile gerçekleştirmiştir. Halen burada görev yapmaktadır.

İlgili Röportajlar:
Ek Dosya A-1: Dr. Manyak' ın Filozof Kernez ile RSC-088 hakkında yaptığı (en azından çalıştığı) röportaj

Görüşülen: Filozof Kernez
Görüşen: Dr. Manyak

Dr. Manyak: Hey, Robert, hey uyan.
Filozof Kernez: N-ne, Manyak evimde ne bok işin var, hem saat daha sabahın ikisi.
Dr. Manyak: RSC-088 hakkındaki görüşlerin nedir?
Filozof Kernez: Manyak bunu yarın konuşsak olmaz mı?
Dr. Manyak: Hayır olmaz, bu önemli bir konu.
Filozof Kernez: Manyak, siktir git evimden.
Dr. Manyak: Hey bu hiç hoş değil.
Filozof Kernez: Manyak SİKTİR GİT EVİMDEN!
Dr. Manyak: BANA BAĞIRMA! Hey dur bir dakika onunla şey yapmayı düş- (ateş sesi) SİKTİR, NE
YAPIYORSUN!
Filozof Kernez: EVİMDEN DEFOL AMINA KODUM! (ateş sesi).
Dr. Manyak camdan atlar
Dr. Manyak: AH! SİKİYİM, BACAĞIM!
Filozof Kernez: BİR DAHA SENİ EVİMİN YAKININDA GÖRÜRSEM SENİ VURURUM… VE O SİKTİMİN
ŞEYSİNİ YOK EDİN YOKSA YAKINDA UYANIP HEPİMİZİN ANASINI BELLİYECEK!
Dr. Manyak: SİKTİR GİT ROBERT! Ah, lanet olsun, bir de bana Manyak derler. Şimdi, görünmez arabamı nereye park etmiştim ben?

İlgili RSC'ler:

İlgili Ek Dosyalar:

  • Ek Belge 068-F Deney Girdisi MW93283-FG24/128
  • [BİLGİ GİZLENMİŞTİR]
  • Kernez Hipotezi
  • Hiçlik ve Varlık
  • [BİLGİ GİZLENMİŞTİR]
  • Görünmez Destansı Araba Kullanım Kılavuzu
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License