RSC-002


Keşif: RSC-002, Romanya'nın Harghita ilinin Bilbor kasabasının ██ kilometre Doğusunda bulunan ██████ Dağında bir çobanın RSC-002'nin yakınına gelmesi ile RSC-002 tetiklenmiş ve kendini kaya ile çevrelemiştir. Çoban olayı polise, Romanya Hükümeti de olayı kuruma bildirince bölge kurum tarafından kontrol altına alındı.

Saklama Prosedürleri: RSC-002'nin 3 6 kilometrelik bir alanı 23 metrelik duvarlar ile kaplanmıştır alanın ismi Bölge-02 olarak isimlendirilmiştir. Giriş çıkışlar sadece doğu bloğundaki kapıdan yapılacaktır. RSC-002'ye 3 kilometreden fazla yaklaşmak ve yapılar inşaat edilmesi yasaktır. Denekler dışında hiç bir personel AD emri olmadan RSC-002'ye yaklaşamaz veya temasa geçemez.

Açıklama: RSC-002, yarısı yerin altında yarısı üstünde olan toplam 10 metre yüksekliğinde ve 20 metre genişliğinde bir makinedir son ölçümlere göre yerin altında yaklaşık 450 metre genişliğinde ve 1259 metre derinliğe sahip olan devasa bir makinedir. Makine yer üstünde sadece giriş çıkış için bir kapıya sahiptir. Bu kapı önünde duran kişiler için 10-30 saniye sonra açılmaktadır.
Ancak kapıya kadar gitmek araçla veya bir helikopter ile imkansızdır hatta yürümek bile RSC-022'yi tetiklemeye yetmektedir. Kapıya varmak için hiç ses çıkarmadan ve durmadan parmaklarının üstünde yürünmelidir. Eğer RSC-002 tetiklenirse kendini veya 3 kilometrelik alanda bir yerden kendine korunma için yeraltından çıkardığı maddeler ile duvar örmeye başlar. Yeraltından çıkardığı maddelerin çeşidi o anki sesin şiddetine bağlıdır. Ördüğü duvarlar 12 saat sonra tekrardan toprağa girer ve zemin tekrardan normale döner.

Ses Şiddeti(Db) Madde Türü
40-50 Db Kaya
50-70 Db Demir-Gümüş-Bakır-Kalay
70-100 Db Tungsten-Platinyum-Altın
100-130 Db Karbon-Ana kaya
130 Db ve üstü Elmas-Magma

RSC-002'nin kapısı açıldığında ve içeriye girildiğinde içeri giren bireyin dışarıya görüntü sağlayan veya görüntüyü kaydeden bütün cihazlarını devre dışı bırakır ancak iletişim cihazlarına etki etmez. RSC-002'nin içine girildiğinde deneylere göre 5 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğinde bir koridor ve koridorun sonunda ise bir merdiven vardır. Merdiven şuan bilindiği kadarıyla 246 metre derine kadar uzanmaktadır. Merdiven her 50 metrede bir farklı bir kata iner. Katların her birisi yüzlerce(?) odaya sahiptir. RSC-002'nin içi gaz lambaları ile aydınlatılmaktadır. RSC-002'nin iç duvarları Beta-Pirinç alaşımından dışı ise çelikten yapılmadır.

RSC-002'nin içinde bilinmeyen varlıklar mevcuttur. Bu varlıklara RSC-002-1 ismi verilmiştir.

RSC-002-1'ler Hakkında: RSC-002-1'ler RSC-002'ye bakan ve onun işlemesini sağlayan robotlardır. Bu robotlar içeri giren her hangi yabancı bir varlığı gördüklerinde imha etmekle ayarlanmıştır. Robotların RSC-002'ye bakmak ve ve hasarları tamir etmekten başka şu ana kadar başka bir şey yaptıkları görülmemiştir. Dış görünüşleri ve nasıl iletişim kurdukları tam olarak bilinmemektedir.

Deney-III sonrası güncelleme: RSC-002-1'ler hasar aldıklarında insan zihnini olumsuz etkileyecek frekansta sesler çıkartmaktadırlar.


Deneyler ile ilgili ilave not: Yetkili personellerin yalnıza I-IV arası deney dosyalarına erişimine izin verilmiştir. III. Deneyin ses kayıtlarının dinlenilmesi yasaklanmıştır.


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License