RSC-017


Keşif: 12/12/19██ tarihinde New York'ta bir banka soygununu engellemeye çalışırken NYPD'ler tarafından bulunmuştur. New York'un Emniyet Müdürü █████████ █████ tarafından canlı olarak yayınlanan bir New York Times yayınında ödüllendirilmiştir ve böylece Birdy Max tüm dünya ülkeleri tarafından tanınmıştır. Washington, DC'de Kurumun gizli ajanları tarafından yakalanmış ve Tesis-10'a nakledilmiştir.

Saklama Prosedürleri: RSC-017, Tesis-10'a 5 metre²lik tamamen ışık geçiren ve en az 2 kuluçka bulunduran bir odada muhafaza edilmelidir. Güvenlik amaçlı RSC-017'nin muhafaza alanı dışında üç (3) adet Zeta-X personeli görevlendirilmiştir.

Açıklama: RSC-017, 1.90 boyunda kuşa benzeyen insansı bir varlıktır. RSC-017'nin biyolojik ve fiziksel yaşı bilinmemektedir. RSC-017'nin üzerinde mavi gömlek ve lacivert ceket bulundurmaktadır.
RSC-017'nin kolunda altın saat bulunmaktadır ve bu saatin kullanım şekli ve kombinasyonu henüz anlaşılamamıştır çünkü içerisindeki dil şifrelidir ve karma karışık olduğu için çözülememiştir.

RSC-017 adaptasyon ve savunma yeteneği, Kurumda bulunan diğer anomalilere göre daha gelişmiştir. RSC-017, kendisi ile iletişime geçen kişinin hafızasını okur ve onu zevkleri ve hoşlanacağı eylemler gerçekleştirir. Bu sayede RSC-017 ile iletişime geçen kişide endorfin hormonu salgılanır ve kişi mutlu olur.

RSC-017, yapılan deneylere göre rehabilitasyon ve manüplasyon konusunda çok keşfedilmiştir. RSC-017'nin bulunduğu muhafaza alanı 7/24 izlenmekte ve kopyası ile beraber kaydedilmektedir. Kaydedilen veriler AD-█, AD-1 ve Yönetici tarafından oluşturulmuş fakat Kurum personelleri tarafından bilinmeyen ama adı Tesis-10 olan Ofis Deposundaki bilgisayarlarda bulunmaktadır. Bu veriler Special Monitoring Command tarafından incelenmek üzere saklanır.

[Ek Not]: Kurumun Baş Araştırmacısı ile yaptığı bir röportajda "İnsanoğlunu çok sevdiğini ve en kısa zamanda insan olmak" istediğini belirtmiştir ancak bu fikrin Kurum için kötü sonuçlar doğurabileceği düşünüldüğü için fikir asla uygulanmamak üzere askıya alınmıştır.

ID: 00-00-17

RSC-017 İle ██/██/████ tarihinde yapılan görüşme:

RSC-017: (Kızgın bir tonla) Hey, n'apıyorsun? Kapıyı çalsana!

Dr.███████: Merhaba ben Dr.███████. Rahatsız ettiğim için özür dilerim, sana birkaç soru sormak istiyorum da o yüzden geldim.

RSC-017: (Heyecanla) Peki başlayalım, sabırsızlanıyorum.

Dr.███████: Hangi ırktan veya medeniyettensin?

RSC-017: (Bir yere dalmış gibi) Efendimiz bizler için güzel bir dünya yaratmıştı.

Dr. ███████: Nasıl bir dünya bu, ve efendiniz kim?

RSC-017: Sizin dünyanızdan daha büyüktü ve benim gibi bir sürü kuşlar vardı…

Dr.███████: Senden daha fazlası da mı vardı?

RSC-017: Bir zamanlar vardı ama savaş gezegenimizi yaşanmaz hale getirdi. İkiye bölünmüştük. Bozguncular ve iyiler olarak ikiye ayrılmıştık ve ben iyilerdendim. Arkadaşlarım sırf bozguncuların kazanacağını düşündükleri için onca kişiye ihanet ettiler ve her şeyi yok ettiler ama biz iyiler kaçmak zorunda kaldık. Hatırlıyorum 3 kişiydik, hatta Gudiky lakaplı diye bir arkadaşım vardı ve kendisi sanırım Asya'da bir yere iniş yaptı çünkü bir sed vardı. Diğer arkadaşım ise bilmediğim bir adaya düştü ve ben de New York havzasına iniş yaptım, arkadaşlarımı umarım bulabilirim.

[Ek Not-2]: Max Adı giydiği takım elbisenin cebindeki kartta yazdığı için Kurum Personelleri bu RSC'ye "Kuş Max" anlamına gelen "Birdy Max" adını takmışlardır. Asıl adının ne olduğu henüz bilinmemektedir.

[Ek Not-3]: Mrs. Nova, kendisi RSC-017 hakkında görüşünü bildiren ufak bir makale yazdı.
Hayatım boyunca birçok anormal varlık gördüm fakat hayatımda ilk kez bu kadar tatlı bir anomali görüyorum. Umarım bir gün RSC-017 ile görüşme ayarlayabilirim, şahsen memnun olurum da.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License