RSC-044


Keşif: İlk kaydedilen RSC-044 olayı, 1906 yılında İngiliz Mark Anderson tarafından bildirildi. Yaşadığı kentte RSC-044'ün 17 yaşında genç bir kız olan Mary Fontis'in ilk zamanlarda yorgun olması ve ilerleyen zamanlarda ise sık sık zehirlenmesi sonucu 2 Ağustos 1856'da Mary Fontis'in evinde mutasyon geçirmiş bir halde ölü halde bulunması kısa zamanda bütün çevre köylere yayıldı fakat RSC-044 Kurumun dikkatine sunulmadı. Kurumun en iyi çabalarına rağmen, bu bilgi olayın fotoğraflarıyla birlikte ulusal medyaya sızdırıldı. Bu olaydan sonra virüs'ün bulunduğu bölge ise Bölge-111 (Mavi Harekat) olarak adlandırıldı ve çevre halktan gizlendi.

Saklama Prosedürleri: RSC-044'e yalnızca Seviye-4 izni olan ve RSC-IYK1 tarafından yazılı izin alan kişiler RSC-044'e erişebilirler. Giysi, eldiven ve bir oksijen tankı dahil olmak üzere tam tehlike tertibatı, muhafaza alanında her zaman giyilmelidir. Giysi alanını terk etmeden önce dezenfektan duşuna girilmelidir. Muhafaza ihlal edilirse, tüm alan ultraviyole ışığa maruz bırakılmalı ve ardından etraf ağartılmalıdır. Enjekte olduğundan şüphelenilen kişiler en az yirmi gün karantina altına alınmalıdır. Yirminci günden sonra hiçbir belirti görülmezse karantina kaldırılabilir.

Açıklama: RSC-044, bir tür hücre içi parazittir. Bu parazit doğal olarak bölünerek çoğalmaz, çoğalmak için konak hücresini ve enzimlerini kullanır. RSC-044 ayrıca canlı hücreyi enjekte etme yeteneği taşıyan ergin bir virüstür. RSC-044'ün tam yapısı hala araştırılmaktadır ama genel olarak RSC-044 bakteriyolojik boyalarla boyanmazlar, ışık mikroskobunda görülemeyecek kadar küçüktürler. Hücresel organeller içermezler ve antibiyotiklerden etkilenmezler. RSC-044'ün bir anormal özelliği ise RNA yerine RNA'sında █ segmenleri bulunmasıdır, virüs sadece insanlarda semptomlara neden olur. RSC-044 hava yolu ile bulaşır ve organizmanın kanında enfeksiyonel olarak tetiklenir ve anormal etkilerini gösterir. RSC-044'e maruz kalan kurbanların kan hücrelerinin mavileştiği gözlemlenmiştir.

İlk semptomların ortaya çıkmasından önce iki haftalık inkübasyon süresi vardır. Semptomların süresi, tamamen virüslülerin kurbanın kanına geçmesi ile bağlantılıdır. Enfeksiyon 3 farklı aşamadan geçer.

  • Aşama 1: RSC-044'ten etkilenen kişilerin ilk hafta boyunca, önemli bir belirti yoktur. Bu aşamada pek önemli bir enfeksiyon geçirmedikleri görülmüştür fakat kişiler halsizlik, iştahsızlık gibi şikayetlerini belirtirler, bu aşamada RSC-044'ün tedavisi mümkündür.
  • Aşama 2: RSC-044'ten etkilenen kişiler ikinci haftada ise belirtileri artmaya başlar. Bu aşamada enfeksiyon kısmen gerçekleşmiştir. Kişiler kusma, sık sık yediklerinden dolayı zehirlenme, nöbet geçirme ve anormal olarak "iştah artışı" gibi şikayetler yaşarlar bu aşamada RSC-044'ün tedavisi mümkün değildir. Kişi en geç beş gün içerisinde Aşama 3'ü yaşayacaktır.
  • Aşama 3: RSC-044'ten etkilenen kişiler ikinci haftadan sonra ise pek bir belirti yaşamazlar. Bu aşamada enfeksiyon tamamen gerçekleşmiştir. Kişilerin pasif duruşları, kan hücrelerinin mavileşmesi buna örnektir. RSC-044'ün bu aşamada tedavisi imkansızdır. Kişiler en fazla üç gün içerisinde mutasyon geçireceklerdir fakat bünyelerinin 86%'lık kısmının ciddi anlamda kan kaybetmesinden ötürü yaşamsal fonksiyonları gerçekleşemediği için hayatları son bulacaktır.

İnceleme Galerisi

IMG_20200111_225430.jpg

Dr. █████

{$izah}


IMG_20200111_225745.jpg

Dr. █████ bir tüp mavi kanı elinde tutuyor

{$izah}


IMG_20200111_225916.jpg

Mavi kanın gözlemlendiği üzere, akışkan bir sıvıdan çok cıva benzeri ve yapışkan bir yapısı olduğuna inanılıyor

{$izah}

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License